Home WiadomościArchiwum Pierwsze dziecko w warszawskim Oknie Życia

Pierwsze dziecko w warszawskim Oknie Życia

Redakcja

Wieczorem 20 grudnia, równo dwa tygodnia od otwarcia "okna życia" w Warszawie, do okna zostało przyniesione niemowlę. Chłopczykiem, około 5 dniowym, natychmiast zaopiekowały się Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi – czytamy na stronie archidiecezji.

– Gdy usłyszałyśmy sygnał, myślałyśmy, że to fałszywy alarm, że ktoś po prostu z ciekawości otworzył okno – relacjonuje matka przełożona, siostra Wanda Kmiecik. – Poszłyśmy sprawdzić i okazało się, że na leżance ktoś pozostawił noworodka. Byłyśmy zaskoczone, przejęte i wzruszone szczególnie, że stało się to kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Przewinęłyśmy dziecko, ogrzałyśmy i szybko zadzwoniłyśmy po pogotowie.

Pogotowie odwiozło noworodka do szpitala przy ul. Madalińskiego, gdzie zostaną wykonane konieczne badania. Nieoficjalnie wiadomo, że chłopiec jest zdrowy.

– Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się uregulować jego sytuację prawną i chłopiec trafi do kochającej, adopcyjnej rodziny. My będziemy się modlić i za chłopca, i za jego matkę – mówi przełożona.

– "Okno życia" miało być symbolem otwarcia Kościoła na życie – opowiada z kolei ks. Tadeusz Bożełko, diecezjalny duszpasterz rodzin. – Jednak okazało się, że to nie tylko symbol, ale alternatywa. Chcielibyśmy, żeby każde dziecko było przyjmowane i wychowywane przez rodziców. Jednak czasem, nie jest to możliwe. Wtedy matka, w bardzo prosty sposób, może pozostawić dziecko w szpitalu, a potem zrzec się do niego praw. Gdy jednak, z różnych dramatycznych przyczyn, nie może tego zrobić, nasze "okno życia" pozostaje otwarte.

Inicjatorem otwarcia warszawskiego "okna życia" jest Ks. Abp Kazimierz Nycz, a opiekują się nim Siostry Rodziny Maryi. Okno mieści się przy ul. Hożej 53.

za: www.info.wiara.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda