Home WiadomościArchiwum Pierwszy dzwonek szkolny pod koniec lipca

Pierwszy dzwonek szkolny pod koniec lipca

Redakcja

Mamy pełnię lata i wakacji, a w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek. W sobotę 26 lipca rozpoczęło się 21. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). W tym roku przebiega ono pod hasłem „Z Franciszkiem i Klarą w szkole Ewangelii”.

Przez najbliższe dni, do końca lipca, uczestnicy FSM-u będą mieli lekcje czytania, literatury, muzyki, biologii, tańca, wychowania fizycznego, przysposobienia do życia w rodzinie, a starsi również wychowanie seksualne.

W Szkole Ewangelii są także inne przedmioty, który nie ma w żadnej innej szkole. To lekcje: ofiarności, oddania, wrażliwości, życia dobrą nowiną, wolności, pokoju, wytrwałości, łagodności, miłosierdzia, zaufania, posłania i działania.

Wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów o. Paweł Dybka powiedział podczas Eucharystii na rozpoczęcie Spotkania, że „w szkole Jezusa uczymy się kochać drugiego człowieka, słuchać go”.

Życzył młodym ludziom, aby potrafili zawierzyć Chrystusowi całe swoje życie, aby służyli innym, aby byli dla nich darem, bo tylko wtedy będą szczęśliwi.

Szkoła Ewangelii podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych to jedyna szkoła, gdzie w program wpisane są całkiem legalne wagary. To dzień, w którym od trzech lat w niedzielę 27 lipca odbywa się Wielki Festyn Rodzinny, organizowany wspólnie z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

Z myślą o tych, którzy 20 lat temu przyjeżdżali jako beztroscy nastolatkowie, a dziś mężowie, żony i rodzice, organizatorzy przygotowali dla ich pociech konkursy i zabawy oraz teatr i koncert „Dzieci z Brodą”.

„Dlaczego szkoła w czasie wakacji?” – zapytaliśmy organizatora. „To nawiązanie do hasła programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na ten rok <<Bądźmy uczniami Chrystusa>>” – mówi nam o. Piotr Reizner, dyrektor FSM-u.

Pierwszy dzień Franciszkańskiego Spotkania Młodych zakończył się nabożeństwem Zesłania Ducha Świętego. Wcześniej na scenie wystąpiły dwa franciszkańskie zespoły muzyczne: A&D oraz Fioretti.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda