Home WiadomościArchiwum Pijarzy: Spotkanie Kleryków z Europy Centralnej w Piwnicznej Zdroju

Pijarzy: Spotkanie Kleryków z Europy Centralnej w Piwnicznej Zdroju

Redakcja
W dniach 16 – 19 września w Piwnicznej Zdroju odbyło się Spotkanie Kleryków Pijarskich z Europy Centralnej. Obecni byli pijarzy z Węgier, Słowacji i Polski. W tym spotkaniu uczestniczyła także wspólnota międzynarodowa „Calasanzianum" z Rzymu, którą reprezentowali Mateo z Włoch, Arnel z Filipin, Antony z Indii i Radek z Polski.

 
Inicjatorem spotkania był o. Mateusz Pindelski, asystent generalny, który był obecny razem z nami. W radosnym przebywaniu razem i dzieleniem się charyzmatem pijarskim spotykaliśmy się razem na modlitwie, wędrówce po Beskidzie Sądeckim, dyskusji i prezentowaniu swoich krajów i prowincji
 
Słowo Boże głosili ojcowie obecni na spotkaniu: o. Prowincjał Polskiej Prowincji Józef Tarnawski, który opuścił nas pierwszego dnia z powodu licznych obowiązków, o. Prowincjał Słowackiej Prowincji Jan Kovac, Rektor Seminarium w Budapeszcie o. Zolts z Węgier i nasi ojcowie duchowni o. Janusz i o. Darek.
 
Zjazd odbył się w ośrodku Stowarzyszenia Misji Afrykańskiej, gdzie mogliśmy także podziwiać wspaniałe zbiory pamiątek z krajów afrykańskich. Bardzo ciekawym doświadczeniem były międzynarodowe dyskusje dotyczące życia w naszym Zakonie, który pomimo różnic kulturowych i językowych tworzy jedną wspólnotę w służbie dzieciom i młodzieży w duchu naszego Ojca Założyciela św. Józefa Kalasancjusza. Dziękujemy wszystkim naszym braciom za wspaniale spędzony czas.

Piotr Różański SP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda