Home WiadomościArchiwum Polska akcja powołaniowa w Brazylii

Polska akcja powołaniowa w Brazylii

Redakcja

Już po raz dziesiąty polscy pallotyni pracujący w Rio de Janeiro zorganizowali Consagrar-te-ei, spotkanie młodzieżowe mające na celu pomoc w rozeznaniu powołania. W sierpniu, kiedy to w Kościele w Brazylii obchodzi się miesiąc powołaniowy, na różne sposoby stara się pomóc w odpowiedzi na pytanie, jakie jest moje powołanie, co mam robić w życiu.

Spotkanie jest adresowane nie tylko do tych, którzy myślą o powołaniu do życia kapłańskiego lub zakonnego, lecz również o powołaniu do życia małżeńskiego i jako osoby świeckiej w życiu Kościoła.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło 23 sierpnia około 300 młodych ludzi z archidiecezji Rio de Janeiro i Niterói. Ze względu na dziesięciolecie swego istnienia miało ono wyjątkową oprawę. Do podzielenia się doświadczeniem powołania został zaproszony ks. Silvio Andrei, brazylijski pallotyn, mający swój program w ogólnobrazylijskiej katolickiej telewizji Cançao Nova. Odbył się też show katolickiej piosenkarki Celiny Borges. Podczas spotkania był czas na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, świadectwa osób, które już odkryły swoje powołanie oraz uczestniczenie we Mszy św.

Consagrar-te-ei powstało przed dziesięciu laty z potrzeby chwili. W związku z małą liczbą powołań w Rio de Janeiro polscy pallotyni zorganizowali spotkanie skierowane do młodych i otwarte dla wszystkich mówiące o rożnych powołaniach w Kościele. Na początku spotkanie było adresowane głównie do młodzieży pochodzącej z parafii, gdzie pracują pallotyni. Od 2004 r. organizowane jest dla całej archidiecezji Rio de Janeiro.

za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda