Home WiadomościArchiwum Pomysł na codzienność dla młodych płocczan

Pomysł na codzienność dla młodych płocczan

Redakcja

Płockie Duszpasterstwo Akademickie Petroklezja zapoczątkowało cykl spotkań zatytułowanych "Pomysł na codzienność". Jest to inicjatywa, skierowana do młodzieży, utworzona w odpowiedzi na jej rosnące potrzeby.

Ma formę otwartych na dialog spotkań z nietuzinkowymi osobami. Pomysł
na codzienność jest więc skierowany do wszystkich młodych osób, które poszukują, pytają, mają wątpliwości, czują się zagubione w dzisiejszym, kolorowym i ciekawym świecie, oferującym wiele atrakcji.

Inicjatorzy Pomysłu nie kryją nadziei, że nowy projekt w dużym stopniu zaspokoi oczekiwania młodych ludzi, a także zachęci do szerszego i bardziej krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.

Pierwsze spotkanie poświęcone było manipulacji w muzyce techno. Poprowadził
je Leszek Dokowicz – operator kamer i producent filmów dokumentalnych – przez wiele lat mieszkający w Niemczech. To właśnie tam stał się członkiem subkultury techno. Poprzez tę fascynację poznał twórców największych na świecie imprez techno.

Szczególnie bliska współpraca i osobista więź z jednym z nich, Peterem, wykładowcą Nowojorskiej Akademii Filmowej, pozwoliła mu w pewnym momencie na odkrycie prawdziwych motywów tych właśnie imprez. Okazało się, że wszystkie elementy takich multimedialnych spektakli są niczym misterna nić, która w niewidzialny sposób ma oplatać podświadomość jej uczestników. Prawdziwe treści związane są z kultem szatana.

Organizatorzy kryją je w niezrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy symbolice scenografii, w puszczanej w zwielokrotnionym tempie muzyce lub zmodyfikowanych obrazach. Zamierzony efekt? Całe rzesze omamionej młodzieży, która po pewnym czasie ulega ogólnemu zniechęceniu, apatii, nieuzasadnionym lękom czy myślom samobójczym.

Leszek Dokowicz całkowicie odizolował się od tego środowiska. Wieloletni kontakt z satanistami wpłynął również na jego życie osobiste. Uzdrowienia potrzebował on sam, jak i najbliższe mu osoby. Siłę do rozpoczęcia nowego życia odnalazł w wierze katolickiej utraconej w wieku lat 14.

Kolejne spotkanie w ramach "Pomysłu na codzienność" dotyczyć będzie zagrożeń w mediach. Odbędzie się 22 października w płockiej Stanisławówce. Poprowadzi je Jan Pospieszalski.

Anna Radomska – Urbanek

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda