Home WiadomościArchiwum Pożegnania: o. Jerzy Wizner OMI

Pożegnania: o. Jerzy Wizner OMI

Redakcja
W niedzielę 13 lutego 2011 roku, przed południem w szpitalu w Beuvry we Francji zmarł o. Jerzy Wizner OMI, lat 57. Msza św pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Stanisława w Marles les Mines-Calonne Ricouart, w czwartek 17-go lutego o godz. 15.00.
Bezpośrednio po Mszy św. trumna z ciałem o. Jerzego zostanie przewieziona do Vaudricourt i złożona w grobie na cmentarzu oblackim.

Śp. O. Jerzy M. Wizner urodził się 23 września 1953 r. w Strzelinie, ale jego dzieciństwo i lata szkolne związane były z Kędzierzynem i z prowadzoną wówczas przez Oblatów parafią św. Mikołaja. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie i uzyskaniu świadectwa dojrzałości, w roku 1972 wstąpił do nowicjatu Misjonarzy Oblatów M.N., a po złożeniu ślubów rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. W roku 1976/77 przerwał studia i przez rok pracował w kopalni jako robotnik fizyczny. Po okresie stażu kontynuował studia, a w roku 1978 złożył śluby wieczyste. Po ukończeniu formacji seminaryjnej, 21 czerwca 1980 r. otrzymał święcenia prezbiteratu. Przez następne dwa lata pełnił posługę wikariusza w parafii św. Jerzego (obecnie Matki Bożej Królowej Pokoju) we Wrocławiu-Popowicach. Ponieważ jego wielkim marzeniem była praca w krajach misyjnych, w roku 1983, przełożeni skierowali go na Madagaskar. Pracował tam przez 18 lat: najpierw przez pięć lat jako misjonarz w Marolambo, następnie przez trzy lata pełnił tę samą posługę w nowoutworzonej fundacji oblackiej w Tsaratanana. W 1993 został powołany na stanowisko superiora tworzącego się scholastykatu oblackiego w stolicy kraju Antananarywie, a po zakończeniu kadencji pracował jako duszpasterz w Fianarandsoa.  Ze względu na stan zdrowia w roku 2001 musiał powrócić do kraju, ale po okresie potrzebnym na leczenie został skierowany do pracy wśród Polonii we Francji, gdzie aż do śmierci był proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Marles les Mines – Calonne Ricouart. Zmarł w niedzielę 13 lutego w szpitalu w Beuvry we Francji. Pogrzeb odbędzie się 17 lutego w Marles les Mines, a pochowany będzie w oblackim sektorze cmentarza w Vaudricourt.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda