Home WiadomościArchiwum Pożegnania: śp. o. Marian MRÓZ OMI (1915 – 2010)

Pożegnania: śp. o. Marian MRÓZ OMI (1915 – 2010)

Redakcja
Śp. o. Marian MRÓZ urodził się 21 listopada 1915 r. Horst/Gelsenkirchen (Westfalia), gdzie pracowali jego rodzice. W roku 1922 cała rodzina powróciła do Wielkopolski. Miał pięcioro rodzeństwa.

 
Po ukończeniu junioratu w Lublińcu, w roku 1934 wstąpił do nowicjatu w Markowicach. W latach 1935-37 studiował filozofię w Krobi, a następnie teologię w Obrze. Po wybuchu wojny dokończył seminaryjną formację we Francji i tam, w 1941 r. otrzymał święcenia prezbiteratu. Po święceniach został kapelanem wojskowym, a następnie pracował w duszpasterstwie polonijnym. W roku 1955 udał się do Kanady, aby wesprzeć oblatów pracujących w polskich parafiach. Posługiwał kolejno w parafiach św. Stanisława Kostki i św. Kazimierza w Toronto oraz w Vancouver, gdzie spędził większość swoich lat. W ostatnich latach życia był kapelanem w Kopernik Lodge w Vancouver. Zmarł 30 września 2010 r.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda