Home WiadomościArchiwum Poznań: Spotkanie Konsulty zakonów męskich

Poznań: Spotkanie Konsulty zakonów męskich

Redakcja

16 września w Poznaniu w domu głównym Towarzystwa Chrystusowego odbyło się spotkanie Konsulty zakonów męskich w Polsce pod przewodnictwem ks. generała Tomasza Sielickiego TChr. Uczestniczyli w nim wszyscy członkowie Konsulty.

W trakcie obrad omówiono zagadnienia związane z wprowadzeniem w życie postanowień nowego statutu Konferencji Przełożonych Wyższych Zakonów Męskich, w Polsce, zatwierdzonego przez Stolicę Apostolska w marcu br. Najwięcej miejsca poświęcono przygotowaniom do stworzenia struktur regionalnych Konferencji.

Oprócz tego przyjęto program październikowego zgromadzenia plenarnego Konferencji, które odbędzie się w sanktuarium Księży Marianów w Licheniu oraz dyskutowano zasady dalszego funkcjonowania strony internetowej www.zyciezakonne.pl

Zebrani modlili się także o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego.

Sekretariat KPWZMwP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda