Home WiadomościArchiwum Krosno: Pomnik o. Pio odsłonięty

Krosno: Pomnik o. Pio odsłonięty

Redakcja

21 września w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika św. Ojca Pio. Uroczystej mszy św. przewodniczył o. Jacek Waligóra, minister prowincjalny z Krakowa. W uroczystości wzięły udział krośnieńskie władze oraz zaprzyjaźnieni księża. Przybyło także wielu ludzi, którym bliski jest Święty Ojciec Pio.

O. Jan Sochacki – kustosz sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce, głosił słowo Boże w niedzielę. Kaznodzieja przypomniał zebranym w kościele, że odsłonięcie pomnika Świętego Ojca Pio odbywa się w czasie niezwykłym – 40 rocznicy śmierci oraz 90 rocznicy otrzymania stygmatów. Ukazując postać Świętego Kapucyna mówił, że był on człowiekiem modlitwy, Eucharystii oraz tym, który ukochał krzyż. – Dziś świat stoi na wirażu dziejów. Chce wyrzucić Boga nie tylko z Unii Europejskiej. Pomagają mu media lansując liberalizm. – Niech Ojciec Pio pomoże dziś wrócić nam do Boga, do jego przykazań. Niech Ojciec Pio – w tym pomniku- przypomina ludziom o spowiedzi, o Eucharystii o modlitwie – mówił, prosząc Świętego. – Niech Ojciec Pio sprawi, że ta krośnieńska ziemia, ta podkarpacka ziemia, będzie wierna Bogu i Jego przykazaniom.

Niedziela 28 września w parafii ojców kapucynów będzie dniem dziękczynienia za dokonane dzieło. Okolicznościowe słowo na wszystkich Mszach św. głosił będzie o. Józef Mońko – promotor pomnika i opiekun duchowy krośnieńskiej Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. Tego dnia w parafii zostanie przeprowadzona zbiórka „Ofiara jednej złotówki” na budowę krośnieńskiego hospicjum.

Małgorzata Pabis

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda