Home WiadomościArchiwum Projekt Wszystko dla uśmiechu dziecka

Projekt Wszystko dla uśmiechu dziecka

Redakcja

„Wszystko dla uśmiechu dziecka”, to nazwa projektu przygotowanego przez studentki piątego roku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Projekt ten będzie realizowany w najbliższym czasie w Domu Małych Dzieci im Edmunda Bojanowskiego przy ulicy św. Kazimierza 1 w Częstochowie.

Celem projektu jest organizacja czasu wolnego dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Zakłada on także cykl czterech warsztatów twórczych. Warsztaty te będą obejmować :naukę zagospodarowania czasu wolnego wychowankom placówki, wyposażenie wychowawców Domu Małych Dzieci w wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji zabaw oraz aktywizowanie do działania pracowników Domu Małych Dzieci.

Projekt autorstwa Joanny Sarota, Katarzyny Pakos, Moniki Bębniarz, Anety Wołowiec i Alicji Rachwał realizowany będzie przy współpracy z Centrum Twórczego Rozwoju „Kangurek” w Częstochowie. Realizację projektu wspiera Małgorzata Kostek – Dembczyk, która zgodziła się przeprowadzić warsztaty twórcze bezpłatnie. – W ramach przedmiotu animacja społeczna realizujemy projekt „Wszystko dla uśmiechu dziecka”.

Kiedy dowiedziałyśmy się, że naszym zadaniem jest pomoc lokalnemu środowisku, zdecydowałyśmy, iż będzie to Dom Małych Dzieci im. Edmunda Bojanowskiego przy ulicy św. Kazimierza 1. Czujemy się bardzo związane z tą placówką i jej wychowankami, ponieważ uczęszczałyśmy tam na wolontariat. Wiemy z obserwacji, że siostry zakonne, które prowadzą ten dom, bardzo starają się, by dzieciom niczego nie brakowało. Uważamy, że baza materialna placówki jest dobra, dlatego też nasze działania są ukierunkowane na organizację czasu wolnego dzieci- powiedziała „Niedzieli” Joanna Sarota

Dom Małych Dzieci im. Edmunda Bojanowskiego to niepubliczna placówka opiekuńczo-wychowawcza (socjalizacyjno-interwencyjna) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanego Poczęcia, która zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej w wieku od 0 do 10 lat.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda