Przedświąteczny Jarmark świętego Jacka

Pod hasłem „Bądź aniołem, znajdź swojego” – to hasło tegorocznego przedświątecznego Jarmarku świętego Jacka, który odbył się w niedzielę na dziedzińcu klasztoru ojców dominikanów w Poznaniu.

Jarmark rozpoczęto po Mszy św. z udziałem rodziców z małymi dziećmi. Po wyjściu ze świątyni na dziedzińcu świątyni pojawił się ubrany w czerwone szaty Święty Mikołaj w otoczeniu osób przebranych za Anioły, by obdarować najmłodszych słodyczami.

Przez cały dzień przy rozstawionych w krużgankach stoiskach można było kupić ozdoby i kartki świąteczne oraz wziąć udział w konkursach i skosztować grillowanej kiełbasy, barszczu bądź placków ziemniaczanych.

W nawiązaniu do hasła jarmarku, osoby obsługujące stoiska i serwujące gorące dania odziane były w białe szaty z przymocowanymi do ramion skrzydłami. Aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu czytali zaś dzieciom bajki o aniołach. Można było także wysłuchać wykładu o teologii aniołów.

Jarmark świętego Jacka, założyciela polskich dominikanów, organizowany jest przez poznański klasztoru na początku Adwentu od 11 lat. Dochód z kiermaszu ofiarowano co roku cele charytatywne. Tym razem pieniądze przeznaczone zostaną na wymianę okien w kościele oraz remont klasztornych krużganków.

za: www.niedziela.pl