Home WiadomościArchiwum Przełożony Generalny Misjonarzy przybywa z wizytą do Polski

Przełożony Generalny Misjonarzy przybywa z wizytą do Polski

Redakcja
091102c.png 31 października po południu przybył do Polski z dwunastodniową wizytą (31 października – 11 listopada) Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji, ks. Gregory Gay CM. Misjonarze wyrażają swoją radość, że pobyt w Polskiej Prowincji i wszystkich trzech Prowincjach Sióstr Miłosierdzia nakłada się na tak ważny dla nas okres od Uroczystości Wszystkich Świętych do Święta Niepodległości.

W trakcie pobytu we wspólnocie Przełożony Generalny spotka się z konfratrami m.in. w Domu Stradomskim, w Domu św. Wincentego a Paulo na Kleparzu, w Domu Nowowiejskim w Krakowie, w ośrodku rekolekcyjnym “Vincentinum” w Krzeszowicach, w Domu Świętokrzyskim w Warszawie, Domu św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy i Domu w Sopocie. Odwiedzi Sanktuarium Cudownego Medalika w Zakopanem-Olczy, siedzibę Stowarzyszenia “U Siemachy” w Krakowie i ośrodek “Radosna Nowina 2000″ w Piekarach, domy prowincjalne Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie, Warszawie i Krakowie, oraz niektóre z prowadzonych przez Siostry dzieł: Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Łbiskach k. PiasecznaDPS im. Helclów w Krakowie.

W programie pobytu jest także wizyta w
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Wadowicach,
Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, w Sanktuarium Jasnogórskim.
W Uroczystość Wszystkich Świętych Przełożony Generalny włączy się w
naszą polską tradycję nawiedzenia cmentarza i odwiedzi Cmentarz Rakowicki w Krakowie,
gdzie znajdują się grobowce Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w których będzie uczestniczył  są Obłóczyny alumnów I roku Seminarium, które odbędą się w następną niedzielę.

Informacje i relacje z kolejnych dni wizyty O. Generała będą na bieżąco podawane na stronach internetowych Prowincji: misjonarze.pl i vincentians.pl oraz w naszym kanale CM_Polonia w serwisie Twitter. Użytkownicy Facebook-a mogą śledzić przebieg wizyty na stronie Zgromadzenie Księży Misjonarzy w tym portalu.

Za: www.misjonarze.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda