Radio Rewelacja

16 lipca A.D.2008 w uroczystość NMP z Góry Karmel rozpoczęło nadawanie internetowe Radio Rewelacja. Na stronie http://jezusowy.net można posłuchać tego radia, które ma być środkiem ewangelizacji.

Radio Rewelacja powstaje we współpracy ośrodków jezuickich (Warszawa, Łódź, Toruń) i osób świeckich, głosi Dobrą Nowinę o Jezusie z zastosowaniem wszelkich dostępnych metod inkulturacji, zwłaszcza słowa i dobrej muzyki. Radio Rewelacja łączy ludzi poszukujących chrześcijańskich wartości w świecie, jest przestrzenią myśli twórczej oraz źródłem dobrych nowin i miłej muzyki chrześcijańskiej. Radio Rewelacja odkrywa to co dobre, prawdziwe i piękne.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia tego środka ewangelizacji. Poszukujemy wolontariuszy: dziennikarzy, korespondentów, techników do studia nagraniowego, informatyków, grafików i artystów muzycznych, którzy chcieliby tworzyć i udostępniać muzykę w Radiu Rewelacja i na portalu jezusowy.net. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, aby rozszerzać Dobrą Nowinę i działać na większą chwałę Bożą.

Radio Rewelacja nadaje muzykę i programy ewangelizacyjne 24 godz. na dobę. Od wtorku (22.07) Radio Rewelacja będzie nadawać bezpośrednie transmisje i powtórki z wizyty ks. Johna Baptisty Bashobory w Polsce, który jest diecezjalnym koordynatorem Odnowy w Diecezji Mbarara w południowo-zachodniej Ugandzie. W dniach 21-28 lipca ten charyzmatyk z Ugandy będzie głosił Ewangelię i posługiwał modlitwą o uzdrowienie oraz uwolnienie w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie.

ks. Robert Wawer SJ / www.jezuici.pl