Home WiadomościArchiwum Redemptoryści: Rekolekcje dla współbraci z USA i Karaibów

Redemptoryści: Rekolekcje dla współbraci z USA i Karaibów

Redakcja
W dniach 14-16 kwietnia b.r. w Manville odbyły się rekolekcje dla współbraci pracujących na terenie Stanów Zjednoczonych i Karaibów. Zjawili się prawie wszyscy. Rekolekcje wygłosił O. Władysław Bodziony z Warszawy.

Poszczególne dni miały swoja charakterystykę, którą można streścić według zaprezentowanych tematów: „Rozumieć język Ducha Świętego", czyli rzecz o mentalności apostolskiej (wtorek), „Uczeń – miłośnik Słowa”, czyli mentalność biblijna w służbie ewangelizacji (środa) i „Ogołocił samego siebie" czyli zmierzanie w kierunku pogłębionej duchowości (czwartek).

Oprócz konferencji czas wypełniony był intensywną modlitwą wspólnotową i prywatną. Uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z wiernymi w kościele Christ the King (język angielski) jak i w Nowennie do MBNP w języku polskim sprawowanej w kościele Sacred Heart.

Rekolekcje dla polskich redemptorystów w Ameryce odbyły się po raz pierwszy i są jednym z owoców wizytacji kanonicznej przeprowadzonej przez Prowincjała i jego Wikariusza,  jaką przeżywaliśmy na  w marcu. Pragniemy podziękować nie tylko Ojcu Rekolekcjoniście za jego niezwykle głębokie i syntetyczne nauki, ale również wszystkim współbraciom z Manville, którzy przyjęli nas na ten czas w swoim domu.
 
O. Dariusz Pabiś CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda