Home WiadomościArchiwum Redemptoryści: Wyróżnienie FENIKS 2009 dla Wydawnictwa Homo Dei

Redemptoryści: Wyróżnienie FENIKS 2009 dla Wydawnictwa Homo Dei

Redakcja
Kapituła prestiżowej nagrody Feniks, przyznawanej corocznie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich za książkę opublikowaną w roku poprzednim, przyznała wyróżnienie Feniks 2009 dla wydawnictwa "Homo Dei" w kategorii "nauka katolicka" za publikację książki O. Witolda Kaweckiego CSsR pt. "Kościół i kultura w dialogu. Od Leona XIII do Jana Pawła II".

W uzasadnieniu podkreślono, że praca odtwarza niespokojny, choć płodny rytm budujący – w historycznych przekształceniach – dialog Kościoła z kulturą. Książka, co godne uwagi, wytycza też kierunki możliwych w tym względzie nowych przedsięwzięć i dyskusji. Do nagrody zgłoszono blisko 300 publikacji, z których w różnych kategoriach dostrzeżono osiemnaście.

Podczas uroczystej gali w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie w dniu 18 kwietnia 2009 roku w ramach XV Targów Książki Katolickiej w imieniu wydawnictwa wyróżnienie odebrali O. Wojciech Zagrodzki (dyrektor wydawnictwa) oraz Paulina Lenar (redaktor tekstów).

Jest to pierwsze wyróżnienie przyznane wydawnictwu "Homo Dei" w jego historii. Gratulacje należy złożyć O. Witoldowi Kaweckiemu, autorowi wyróżnionej książki, gdyż wyróżnienie zostało przyznane ze względu na wartość książki. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia książka O. W. Kaweckiego opublikowana w naszym wydawnictwie. Gratulacje należą się wszystkim członkom zespołu wydawnictwa "Homo Dei".

Warto zwrócić uwagę, że o nagrodę Feniks 2009 ubiegało się również kilka wydawnictw świeckich, które opublikowały książki o tematyce religijnej, co zdaje się świadczyć, iż nagroda ta nabiera znaczenia również poza wydawnictwami ściśle katolickimi.

O. Wojciech Zagrodzki CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda