Home WiadomościArchiwum Reggae Mission For Africa w Lublinie

Reggae Mission For Africa w Lublinie

Redakcja

Kapucyni zapraszają na koncert Reggae Mission For Africa, który odbędzie się 22 czerwca br. w Lublnie. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na budowę ośrodka medycznego w Gabonie.

„Koncert odbędzie się w amfiteatrze kościoła kapucynów w Lublinie na Poczekajce, o godz. 19.00. Wystąpi gwiazda – zespół Maleo Reggae Rockers, a zebrane pieniądze przekażemy na budowę szpitaliku przy naszym klasztorze w Essaza w Gabonie.

Projekt ten ma rekomendację konsula Polski w Gabonie. Zapraszam wszystkich chętnych na koncert oraz do włączenia się w realizację tego projektu” – mówi organizator i jednocześnie sekretarz misji zagranicznych kapucyn o. Marcin Radomski. Projekt zakłada budowę, wyposażenie i uruchomienie niewielkiej przychodni medycznej na terenie misji katolickiej w Essaza, prowadzonej przez kapucynów z Polski.

Essaza jest dużą wioską oddaloną ok. 20 km od stolicy Gabonu Libreville. Budowa przychodni jest odpowiedzią na naglące potrzeby lokalnej społeczności. Ośrodek ma umożliwić dostęp do podstawowej konsultacji i opieki medycznej mieszkańców okolicznych wiosek. Przychodnia ma także pełnić funkcję edukacyjną, promującą zdrowie, profilaktykę przeciwmalaryczną, walkę z HIV, opiekę nad kobietami w ciąży i nad małymi dziećmi. Ośrodek będzie brał udział w programach takich jak darmowe szczepienia małych dzieci czy dystrybucja moskitier.

O. Radomski zaprasza do wspierania tego projektu. Osoby zainteresowane włączeniem się w tę akcję mogą pisać na adres [email protected] lub dzwonić pod numer +48 600 407 349 . Osoby chcące wesprzeć projekt finansowo mogą dokonywać wpłat na konto: Kapucyni, Prowincja Warszawska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, Nr 81 1060 0076 0000 3200 0118 2162 z dopiskiem Szpital Essaza.

za www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda