Home WiadomościArchiwum Rekolekcje dla dziewcząt u franciszkanek

Rekolekcje dla dziewcząt u franciszkanek

Redakcja

Pod hasłem OBUDZIĆ DUCHA odbywały się rekolekcje dla dziewcząt w Centrum Młodzieżowym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Częstochowie. Wzięło w nich udział 25 dziewcząt, jedenaście z Ukrainy i 14 z Polski.

Rekolekcje prowadził o. Radosław Kramarski franciszkanin. Takie też rekolekcje skupiały wiele młodych dziewcząt w różnych domach zakonnych Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi: w Warszawie, Poznaniu, Legnicy, Międzylesiu, Krakowie, Augustowie i Mszanie Dolnej. Obecnie z Mszany Dolnej szlakiem górskim wyruszyły trzy Siostry i czterdzieści dziewcząt, są to tzw. rekolekcje w drodze.

Grupa dziewcząt odprawiających rekolekcje w Częstochowie miała na każdy dzień przygotowane tematy do rozważania, zastanawiania się i dyskutowania, odbywało sie to w pracach grupowych. W pierwszym dniu młodzież zatrzymała się nad tematem: Życie w duchu, dlaczego jest to takie trudne? – przeszkody i zagrożenia, w drugim dniu: Co robić aby obudzić ducha? Czyli, od czego zacząć budować swoje życie duchowe – fundamenty, w trzecim dniu: Życie wewnątrz. Jak mogę się modlić? – formy i rodzaje modlitwy.

Był też czas na indywidualną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pojednania, rozmowy duchowe. Była też możliwość wędrowania na Jasną Górę na Apele i na modlitwę u stóp Pani Jasnogórskiej. Nie brakowało pogodnych wieczorów a nawet pieczonej kiełbaski z grila……

Rekolekcje zakończyła Msza św. ku czci bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Pod koniec Eucharystii uczestnicy ucałowali relikwie błogosławionego.

za: www.siostryfranciszkanki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda