Home WiadomościArchiwum Rok Kolbiański na Targach Wydawców Katolickich 2011

Rok Kolbiański na Targach Wydawców Katolickich 2011

Redakcja
Stoisko Wydawnictwa Ojców Franciszkanów, Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów i seans filmowy nawiązujący do postaci św. Maksymiliana Kolbego – to propozycje franciszkanów w ramach Roku Kolbiańskiego na XVII Targi Wydawców Katolickich. Trzydniowe ogólnopolskie Targi rozpoczęły się 8 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 
Jak przyznał rzecznik prasowy Roku Kolbiańskiego o. Marek Wódka, na stoisku Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w tym roku znalazły się tylko książki poświęcone św. Maksymilianowi. Szczególną uwagę przykuwa publikacja przygotowana wspólnie przez Radio Niepokalanów i Wydawnictwo. Chodzi o „Opowieść o św. Maksymilianie” autorstwa o. Paulina Sotowskiego. Niezwykłość pozycji polega na dołączonym do niej audiobooku, w którym mieści się cała treść książki. Głosu do słuchowiska radiowego użyczył sam autor.
 
Postać św. Maksymiliana została także przybliżona w formie audiowizualnej. Uczestnicy Targów mieli możliwość obejrzenia aż trzech filmów pod patronatem Roku Kolbiańskiego. Obrazy z cyklu „Rok Kolbiański w Polsce – Święty Maksymilian w filmie”, zaprezentowane zostały w sali kinowej Zamku Królewskiego. Seans poprowadził o. Marek Wódka OFMConv. Jako pierwszy został zaprezentowany film dokumentalny Wydawnictwa A-Z o tytule nawiązującym do hasła Roku Kolbiańskiego „Nie gaście ducha ojca Maksymiliana”. Po nim został wyświetlony film Krzysztofa Zanussiego z 1991 roku „Życie za życie. Maksymilian Kolbe. Obraz trafił do dystrybucji kilka tygodni temu, z okazji „Roku Kolbiańskiego” oraz ustanowionego przez Senat RP „Roku Świętego Maksymiliana”.
 
Red.: Malwina Szymańska i Agnieszka Piwar/foto: Radio Niepokalanów
 
Foto od lewej: Paweł Woldan – reżyser i o. Marek Wódka – rzecznik Roku Kolbiańskiego. 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda