Home WiadomościArchiwum Pierwszy franciszkański diakon z Paragwaju

Pierwszy franciszkański diakon z Paragwaju

Redakcja
W wigilię niedzieli Laetare (4 nd. Wielkiego Postu) i w 6. rocznicę Przejścia do Domu Ojca kochanego przez cały świat Jana Pawła II, Misja franciszkanów w Paragwaju przeżywała kolejną historyczną uroczystość – święcenia diakonatu pierwszego Paragwajczyka.

 
W kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Guaracha, br. Rudolf Cristhian Riquelme Acosta przyjął święcenia z rąk ks. bpa. Sebelio Peralta, ordynariusza diecezji  San Lorenzo, na terenie której znajduje się wspomniany klasztor. W uroczystości wzięli udział wszyscy bracia z Delegatury w Paragwaju, klerycy z zakonu Braci Mniejszych i Kapucynów, siostry zakonne, krewni i przyjaciele O. Diakona ze Ciudad del Este, oraz licznie zgromadzeni wierni z Guarambaré, Aregua i Asunción.

Radości, wzruszeniom i łzom nie było miary. Ks. Biskup, którego rodzice byli Tercjarzami Św. Franciszka, zachęcał do wytrwałości w służeniu Bogu i ludziom. Po uroczystości goście zostali zaproszeni do „Ogrodów Klasztornych" na doskonałe "asado".

Dziękując Bogu za wszelkie łaski jakich nam udziela, prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconego Diakona i całej Delegatury Prowincjalnej w Paragwaju.
 
Paragwaj jest trzecim krajem Ameryki Łacińskiej, do którego dotarli zakonnicy krakowskiej prowincji Franciszkanów, po Boliwii i Peru. Początek misji wiąże się z przyjazdem do tego kraju o. Rufina Oreckiego w styczniu 1986 r. Obecnie franciszkanie pracują w Asuncion, Aregua i Guarambare.

o. Andrzej Zbroja

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda