Home WiadomościArchiwum Siostra Zofia Zdybicka laureatką FENIKSA 2011

Siostra Zofia Zdybicka laureatką FENIKSA 2011

Redakcja
S. Zofia Józefa Zdybicka została laureatką FENIKSA 2011 – nagrody głównej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Nazwiska wyróżnionych laureatów, wśród których jest również s. Małgorzata Borkowska, benedyktynka, ogłoszono w piątek podczas uroczystości otwarcia XVII Targów Wydawców Katolickich na Zamku królewskim w Warszawie.

 
XVII Targi Wydawców Katolickich odbywają się w tym roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Tematem przewodnim jest „Błogosławiony Jan Paweł II – Osoba – Życie – Działalność – Świadectwo". W czasie uroczystości otwarcia Targów przedstawiono nazwiska laureatów tegorocznych nagród Feniks, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
 
Nagrodę główną FENIKS 2011 przyznano s. Zofii Józefie Zdybickiej, „za stworzenie i rozpropagowanie w świecie klasycznej szkoły filozofii religii, twórcze zaangażowanie w prace Prymasowskiej Rady Społecznej i całego Kościoła w Polsce".
 
FENIKSA Diamentowego otrzymała s. Małgorzata Borkowska, benedyktynka, „za wybitne dokonania w dziedzinie źródłowych badań nad życiem monastycznym w kulturze chrześcijańskiej".
 
FENIKSY Specjalne przyznano Wydawnictwu M za „Dzieła zebrane Jana Pawła II" oraz Wydawnictwu Biały Kruk za „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II".
 
Stowarzyszenie przyznało również nagrody i wyróżnienia w dziewięciu kategoriach. W kategorii literackiej nagrodę otrzyma Społeczny Instytut Wydawniczy Znak za tom poetycki „Cień" Jana Polkowskiego, a w kategorii nauk kościelnych Wydawnictwo „W drodze" za publikację „Życie silniejsze niż śmierć" Gisbert’a Greshake.
 
W kategorii edytorskiej nagrodę przyznano Wydawnictwu Bernardinum i Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina za książkę „Jaśnie Pan Pichon" z tekstem Anny Czerwińskiej-Rydel oraz ilustracjami Józefa Wilkonia, a w kategorii książka dla dzieci – Instytutowi Wydawniczemu Pax za książkę „Filozof bez brody, czyli jak polubić myślenie" autorstwa Marie-Luise Raters. Wyróżnienie w kategorii książka dla młodzieży przyznano Polskiemu Wydawnictwu Encyklopedycznemu za książkę „Łzy Racheli" autorstwa Beth Nimmo i Darrella Scotta.
 
W kategorii książka autora zagranicznego nagrodę otrzyma Wydawnictwo Fronda i Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego za pracę „Historia filozofii politycznej", której autorami są Leo Strauss i Joseph Crospey, a w kategorii seria wydawnicza Księgarnia św. Jacka za cykl „Studia Antiquitates Christianae. Series Nova". W kategorii publicystyka religijna uhonorowano Wydawnictwo eSPe za książkę „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Spotkania po latach. Wywiady" Artura Olędzkiego, a w kategorii multimedia Wydawnictwo Święty Wojciech za projekt „Lekcje religii".
 
Nagrody zostaną wręczone laureatom w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 19.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze.
 
Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS jest przyznawana od 1999 roku. Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie wartościowych publikacji, pozytywnie ukazujących wartości chrześcijańskie.

KAI/ad

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda