Home WiadomościArchiwum Rozmowy o regułach życia w rodzinie i zakonie

Rozmowy o regułach życia w rodzinie i zakonie

Redakcja
Na kartach najnowszej książki br. Piotra Jordana Śliwińskiego OFMCap, o regułach życia z kapucynem rozmawiają Dominika i Łukasz Kozłowscy. Zajrzyj przez dziurkę od klucza za zakonne mury! Czy pewniejszą drogą do nieba jest życie zakonne, czy małżeńskie? Czy zakonnik może mieć własne pieniądze, czy nie? I czy podczas posiłków w klasztorze nadal czyta się żywoty świętych? Jak wyglądają konflikty i kłótnie w zakonie i jak można sobie z nimi radzić w rodzinie? – to tylko niektóre z poruszanych w tej książce kwestii.

 
Autorzy nie unikają też rozmowy o sprawach trudnych zarówno dla małżeństw, jak i dla wspólnoty zakonnej – o odejściach, nałogach i walce z nimi oraz o zmaganiu się z wątpliwościami.

Reguły życia pozwalają zajrzeć świeckim za klasztorne mury, a zarazem pokazują, że życie zakonne i życie w rodzinie mają ze sobą więcej wspólnego, niż nam się wydaje. O życiu według reguł rozmawiają ojciec Piotr Jordan Śliwiński oraz Dominika i Łukasz Kozłowscy.

Brat Piotr Jordan Śliwiński – ceniony spowiednik, kierownik duchowy i rekolekcjonista, doktorem filozofii, wykładowca seminarium duchownego kapucynów w Krakowie i Katedry Lingwistyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyrektor szkoły dla spowiedników, nowatorskiego projektu kapucynów z Krakowa, autor (wraz z Dominiką Kozłowską i Elżbietą Kot) książki Grzechy w kratkę, wyróżnionej w konkursie Feniks 2009 organizowanym przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Jest także autorem: Grzechy w kratkę. O spowiedzi z ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim OFMCAP rozmawiają Elżbieta Kot i Dominika Kozłowska.

Dominika i Łukasz Kozłowscy – małżeństwo absolwentów Wydziału Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Dominika jest katoliczką, pracuje w Redakcji Literatury Religijnej i Filozoficznej Wydawnictwa Znak. Łukasz jest ewangelikiem, prowadzi własną firmę. Mają córkę Zosię.

Piotr Śliwiński, Dominika Kozłowska, Łukasz Kozłowski – Reguły życia. W rodzinie i w zakonie. Z ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim rozmawiają Dominika i Łukasz Kozłowscy
Wydawnictwo Znak

Za: Biuro Prasowe Kapucynów.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda