Home WiadomościArchiwum Poświęcenie nowego stadionu ANIOŁÓW

Poświęcenie nowego stadionu ANIOŁÓW

Redakcja
Żużlowcy toruńskiego klubu "Unibax", popularnie zwani "Aniołami" w swój sportowy kalendarz wpisane mają także wspólnotowe spotkania o charakterze modlitewnym. Odbywają się one w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku, w którym posługę duszpasterską sprawują Księża Michalici.

Jest to coroczna Msza św. na rozpoczęcie sezonu oraz dziękczynna Eucharystia po zakończeniu rozgrywek. Nadto, w tym sezonie, specjalna modlitwa–błogosławieństwo miała miejsce także na obiekcie sportowym. W dniu 3 maja br. otwarto nowy stadionu żużlowy o nazwie Motoarena im. M. Rosego. Poświecenia obiektu, w obecności ponad 15 tysięcy zgromadzonych kibiców i przybyłych z całego świata gości, dokonał pasterz diecezji toruńskiej Jego Ekscelencja ks. Biskup Andrzej Suski.

Warto dodać, że zawodników u początku sezonu przyjmował w świątyni w Górsku ks. Proboszcz Stanisław Pyzik CSMA, a duszpasterzem środowiska żużlowego jest od wielu lat ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Pełny serwis na www.speedway.torun.pl/galeria117.php

Za: www.michalici.pl.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda