Home WiadomościArchiwum Spotkanie czeskiej młodzieży w pijarskim sanktuarium NMP Strážnickiej

Spotkanie czeskiej młodzieży w pijarskim sanktuarium NMP Strážnickiej

Redakcja
W niedzielę 3 maja odbyła się pierwsza pielgrzymka młodzieży do pijarskiego sanktuarium NMP Strážnickiej. Około 60 młodych ludzi z diecezji Brno i Olomuniec po raz pierwszy przeżyło swoja pielgrzymkę, która odbywała się w intencji rozpoznania życiowego powołania oraz była czasem modlitwy przed zbliżajacymi się maturami. Pielgrzymkę przygotowali strážniccy pijarzy we współpracy z miejscową wspólnotą młodzieży.

W programie spotkania była msza św. a po niej adoracja Najśw. Sakramentu, następnie w jednej ze strážnickich szkół czekał pielgrzymkowy obiad. Po obiedzie odbyła się konferencja o rozeznaniu powołania. Cała pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem majowym przed obrazem NMP Strážnickiej.
Gościem tegorocznego spotkania był O. Jerzy Můčka OMI z miasta Tábor i Siostry Franciszkanki Szkolne z Brna. Na przyszły rok swoją obecność zapowiedział już biskup Pawel Posad (obecnie biskup pomoc. w Czeskich Budziejowicach a w przeszlości ojciec duchowny seminarium w Olomuncu).
W naszym programie duszpasterskim chcemy, aby ta majowa pielgrzymka młodzieży do Strážnice stała się modlitewnym spotkaniem młodych ludzi, którzy będą wspólnie prosić o dar rozpoznania powołania i będą się modlić za nowe kapłańskie i zakonne powołania.
 
W tym roku zaplanowaliśmy cztery pielgrzymki do naszego strážnickiego sanktuarium. W lutym, przy okazji Światowego Dnia Chorych, odbył się Dzień Chorych (pielgrzymka parafii naszego dekanatu), czeka nas jeszcze główna sierpniowa pielgrzymka-odpust na Wniebowzięcie NMP, a w październiku pielgrzymka nauczycieli i wychowawców.
Od stycznia odnowiliśmy nabożeństwa – nowennę przed obrazem NMP Strážnickiej, które odbywają się co tydzień, we wtorek po wieczornej mszy św.
O. Lukasz Karpinski SP

Za: www.pijarzy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda