Ruch Szensztacki: Auxuliar w Diecezji Gliwickiej

Na drogach peregrynacji po krajach Europy Matka Boża w obrazie Auxiliaru nawiedziła również diecezję gliwicką. W dniach od 4 do 7 września gościła w Kuźni Raciborskiej, gdzie już od wielu lat w 13. kręgach rodziny i osoby samotne otwierają Jej swoje domy i serca. Te trzy dni nawiedzenia cała parafia przeżywała jako wielkie święto, uczestnicząc codziennie w nabożeństwie maryjnym oraz Mszy św.

 
Każdego dnia w homilii Ks. Proboszcz przybliżał parafianom jedną z łask pielgrzymkowych. 8 września we wspomnienie Narodzenia NMP obraz przebywał w parafii św. Jadwigi w Ziemięcicach, która dzięki p. Joachimowi Szczeponikowi cieszy się 3. kręgami Matki Bożej Pielgrzymującej, ale zapowiada się na więcej. Następnego dnia wieczorem w Sanktuarium Jedności wokół Auxiliaru spotkali się przedstawiciele wszystkich wspólnot Ruchu naszej diecezji, tym razem przewodniczył nam Ks. Bp Jan Wieczorek. Po wspólnym modlitewnym włączeniu się w wypracowywanie korony dla Królowej Nowej Ewangelizacji Europy i wysłuchaniu słów naszego Pasterza przeszliśmy do sali na górze, aby przedstawić Ks. Biskupowi ideę koronacji oraz poprosić o błogosławieństwo dla apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w naszych parafiach.

Ostatni dzień pobytu Matki Bożej w symbolu tego obrazu zbiegł się z pierwszą rocznicą koronacji MTA na Królową Jedności w Sanktuarium Mater Unitatis. Na tę uroczystość przybyło dużo ludzi. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od Mszy św., następnie wspólne biesiadowanie oraz maryjne nabożeństwo, którym pożegnaliśmy Auxiliar przekazując parafianom z Suszca.

Opracowała s. M. Emanuela

Za: www.szensztat.pl