Home WiadomościArchiwum Ruszyła strona jubileuszu franciszkanów

Ruszyła strona jubileuszu franciszkanów

Redakcja

W 2009 roku franciszkanie na całym świecie obchodzą jubileusz 800-lecia swoich początków. Osiem wieków temu, w 1209 r. św. Franciszek z Asyżu otrzymał od papieża Innocentego III ustne zatwierdzenie „Reguły zakonnej” – sposobu życia dla siebie i swoich braci.

Z tej okazji zakonnicy od dłuższego czasu czynnie przygotowują się do tego wydarzenia. Również w Polsce. Czynią to poprzez różnorodne inicjatywy, ukierunkowane na zgłębienie znajomości osoby św. Franciszka i jego zakonu.

„Pragniemy bardzo, aby wszystkie te poczynania zjednoczyły nas wszystkich w ponownym zasłuchaniu się w głos św. Franciszka” – piszą w specjalnym liście do braci trzej przełożeni generalni zakonów franciszkańskich.

Specjalnie dla Państwa dziś otwieramy nową stronę internetową, na której znajdą Państwo wszelkie propozycje na uczczenie tej rocznicy. Najwięcej miejsca poświęcimy organizowanym w Krakowie centralnym obchodom jubileuszu w Polsce. Jest to inicjatywa wszystkich trzech gałęzi I Zakonu św. Franciszka (OFM, OFMCap i OFMConv), zorganizowanych w dziesięciu polskich prowincjach.

Oficjalna strona jubileuszu 800-lecia reguły franciszkanów: www.800lat.pl

Biuro Prasowe Kapucynów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda