Home WiadomościArchiwum Ryby na chodnikach zapraszają na Lednicę

Ryby na chodnikach zapraszają na Lednicę

Redakcja
Tysiące narysowanych kredą na chodnikach Poznania ryb zaprasza na XV Spotkanie Młodych Lednica 2000. – To wynik akcji „Poznajmy się po rybie!”, w którą zaangażowały się dziesiątki młodych ludzi. Tegorocznemu Spotkaniu Młodych na polach lednickich towarzyszyć będzie hasło „JPII – Liczy się świętość!”.

 
Rysunki są różnokolorowe, a na chodnikach Poznania może być ich tysiące. – Stary Rynek, Plac Wolności, Most Teatralny, Kaponiera, ul. Święty Marcin i al. Niepodległości to tylko niektóre z miejsc, na których można spotkać te proste rysunki – mówią organizatorzy spotkania na Lednicy. Ryby na chodnikach można znaleźć przy przystankach komunikacji miejskiej, w parkach, na placach i skwerach, przed szkołami, centrami handlowymi i budynkami uniwersyteckimi.

Oprócz charakterystycznego znaku, po którym rozpoznawali się pierwsi chrześcijanie i który jest nawiązaniem do spotkań młodych na Lednicy, przy rybach pojawiła się data „4 VI", kiedy to po raz piętnasty młodzież spotka się na czuwaniu.

Organizatorzy liczą na to, że rysunki zainteresują przechodniów i że będą zaproszeniem do wspólnej modlitwy. Ryby pojawią się także na ulicach Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Warszawy. Tegorocznemu Spotkaniu Młodych na polach lednickich towarzyszyć będzie hasło „JPII – Liczy się świętość!".

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda