Home WiadomościArchiwum Rycerz Madonny na scenie oratoryjnej na Zasolu

Rycerz Madonny na scenie oratoryjnej na Zasolu

Redakcja
Na scenie teatralnej oratorium na Zasolu widzowie z pomocą młodzieży oratoryjnej mogli przenieść się do czasów ks. Bosko i zobaczyć jeden z epizodów jego życia, który ukazuje wielkość tego świętego.

Oto mimo prześladowań politycznych ks. Bosko prezentuje niezachwianą wiarę w opiekę Opatrzności Bożej i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych nad dziełem oratorium i zwycięża zło dobrem.

O tym wszystkim opowiada sztuka pt. „Rycerz Madonny”, oparta na scenariuszu ks. Zbigniewa Zaleskiego sdb. Reżyserem i scenografem sztuki byli Monika Machałek i ks. Tomasz Pańczyszyn sdb, zaś aktorami grającymi była młodzież salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko na Zasolu.

Św. Jana Bosko zagrał Michał Zięba, Julię (dziewczynę – chuligana) Anna Księżarczyk, Lucy (gospodynię oratorium) – Małgorzata Firszt, Bronchiego (komisarza policji i masona) – Szymon Księżarczyk, Sempre (agenta policji) – Karolina Konior oraz Verdo (agenta policji) – Karolina Wątor.

Okazją do wystawienia kolejnej już sztuki na scenie oratoryjnej był odpust parafialny oraz 150 rocznica powstania zgromadzenia salezjańskiego. Dlatego sztuka ta była dedykowana założycielowi dzieła salezjańskiego św. Janowi Bosko.

Przedstawienie zostało wystawione przez Salezjańską Scenę Oratoryjną „Quo vadis” działającą przy parafii Miłosierdzia Bożego na oświęcimskim Zasolu. Premiera sztuki odbyła się w sobotę, w dniu 18 kwietnia br., o godz. 19.00, a kolejne przedstawienia były grane w niedzielę Miłosierdzia Bożego po każdej mszy św. Przedstawienie oglądnęło w sumie ponad 150 osób.

Kasjan Wanat

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda