Home WiadomościArchiwum Rzecznicy diecezji i zakonów: warto kontynuować takie spotkania

Rzecznicy diecezji i zakonów: warto kontynuować takie spotkania

Redakcja

Diecezjalni i zakonni rzecznicy prasowi po raz pierwszy spotkali się na wspólnej konferencji. Odbyła się ona w Ośrodku Edukacyjno–Charytatywnym Diecezji Radomskiej w Turnie w dniach od 17-19 lutego 2009 r.

Przez łącznie 22 godziny pięćdziesięcioro troje uczestników słuchało wykładów i uczestniczyło w ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowców akademickich, dziennikarzy i prawników.

Spotkanie dotyczyło strategii rozwiązywania kryzysów w Kościele i sposobów pozytywnego kreowania wizerunku instytucji kościelnych. Uczestnicy opracowali ponadto projekt statutu rzeczników diecezjalnych i zakonnych.

Rzecznicy zakonni zwrócili uwagę, że nawet do 50 proc. zgłaszających się do zakonów i zgromadzeń informacje na ich temat czerpało z mediów, zwłaszcza z Internetu. Uczestnicy spotkania wymieniali się także własnymi doświadczeniami na temat pozytywnych relacji między instytucjami diecezji i zakonów a mediami oraz ich dobrych owoców współpracy.

Po dwóch szkoleniach organizowanych przez franciszkanina o. Jana Szewka dla zakonów żeńskich i męskich, konferencja w Turnie odbyła się z udziałem zarówno rzeczników diecezjalnych, jak i zakonnych. Pomysłodawcą i współorganizatorem wspólnej konferencji w Turnie był ks. Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski.

Uczestnicy warsztatów w Turnie wyrazili wolę corocznego organizowania wspólnych konferencji. Najbliższa konferencja zaplanowana jesienią dotyczyć będzie budowania pozytywnego wizerunku działalności diecezji i zakonów. W 2010 roku podjęty będzie z kolei temat wykorzystania technik cyfrowych jako narzędzia komunikacji wewnątrzkościelnej i łączności ze światem mediów.

jsz, jk

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda