Home WiadomościArchiwum Rzym: zainaugurowano Rok Jordana

Rzym: zainaugurowano Rok Jordana

Redakcja

W domu generalnym salwatorianów w Rzymie zainaugurowano Rok Jordana, założyciela trzech gałęzi Rodziny salwatoriańskiej.
W bieżącym roku przypadają trzy rocznice związane z Franciszkiem Marią od Krzyża Jordanem: 160-lecie urodzin, 130-lecie święceń kapłańskich oraz 90-lecie śmierci – wyjaśnia prokurator generalny salwatorianów, ks. Bronisław Jakubiec SDS.

Uroczystościom przewodniczył kard. José Saraiva Martins. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych modlił się przy grobie Ojca Jordana o jego rychłą beatyfikację. Podczas Eucharystii przełożony generalny salwatorianów podkreślił znaczenie Roku Jordana dla całej Rodziny Salwatoriańskiej. „Nie jest to jedynie istotny moment w drodze do beatyfikacji. To szczególna okazja do lepszego poznania bogactwa życia i charyzmatu założyciela, naśladowania go i dzielenia się nim z innymi” – powiedział ks. Andrzej Urbański SDS.

W homilii kard. Martins odwołał się do Dziennika Duchowego sługi Bożego podkreślając, że był on człowiekiem wiary, nadziei i miłości, który w doświadczeniu krzyża całkowicie zaufał Opatrzności Bożej. Watykański purpurat zauważył też, że sprawy związane z samym procesem beatyfikacyjnym są w dobrym punkcie i jest nadzieja na szczęśliwe wyniesienie do chwały ołtarzy „dobrego i wiernego sługi”. Po zakończeniu Mszy św. miała miejsce prezentacja filmu „Ojciec Franciszek Jordan, Apostoł na nasze czasy”.
Zainaugurowane 18 czerwca w Rzymie obchody Roku Jordana zakończą się 16 czerwca 2009 r.

www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda