Home WiadomościArchiwum Sakrament święceń prezbiteratu w Dębowcu

Sakrament święceń prezbiteratu w Dębowcu

Redakcja

17 maja br. w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu bp Wiesław Lechowicz z Tarnowa udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu dwom diakonom ze zgromadzenia księży misjonarzy saletynów. Święcenia kapłańskie kończą w zgromadzeniu księży misjonarzy saletynów 8-letni okres formacji początkowej.

Po raz pierwszy w swoim biskupim posługiwaniu tych święceń udzielił bp Wiesław Lechowicz z Tarnowa, który sakrę biskupią przyjął 16 lutego br. w bazylice katedralnej w Tarnowie z rąk bpa tarnowskiego Wiktora Skworca.

„Kto chce być uczniem i sługą Jezusa, kapłanem Jezusa, winien mądrze i pilnie słuchać Boga, głosić Słowo Boże, ale również w pierwszym rzędzie powinien sam być posłuszny temu Słowu” – mówił w homilii bp Wiesław Lechowicz. „Niech Duch Święty wami kieruje, a wy, drodzy bracia diakoni, pozwólcie Duchowi Świętemu wpływać na wasze życie” – kontynuował biskup. Życzył młodym kapłanom, nawiązując do przeczytanej wcześniej Ewangelii, aby byli ludźmi przemienienia Pańskiego, by czynili to samo co apostołowie Piotr, Jakub i Jan na Górze Tabor, by naśladowali Patronkę zgromadzenia Matkę Bożą z La Salette.

Nowi kapłani – ks. Mirosław Opiela MS i ks. Stanisław Pyzik MS – w najbliższą niedzielę z racji uroczystości odpustowych w dębowieckim sanktuarium, odprawią swoją pierwszą Mszę św., a za tydzień pojadą do swoich rodzinnych parafii do Osieki i Ołpin, by tam dziękować Bogu za dar kapłaństwa w swojej prymicyjnej Eucharystii. Na uroczystość przybyli rodzice, najbliżsi, zaproszeni goście, księża proboszczowie z parafii neoprezbiterów, wielu współbraci saletynów oraz siostry zakonne.

ks. Piotr Szweda MS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda