Home WiadomościArchiwum Saletyni – Antananarivo/Madagaskar: Obrady Rady Zgromadzenia

Saletyni – Antananarivo/Madagaskar: Obrady Rady Zgromadzenia

Redakcja
Dnia 2 maja 2011 roku w stolicy Madagaskaru Antananarivo rozpoczęła obrady Rada Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Spotkanie potrwa do piątku. Przewodniczy jej przełożony generalny z Rzymu – ks. Dennis Loomis MS. Polskę reprezentuje prowincjał – ks. Władysław Pasiut MS.

 
W skład Rady Zgromadzenia wchodzi Zarząd Generalny oraz wszyscy prowincjałowie i regionałowie Zgromadzenia. Spotyka się ona regularnie, zgodnie z Regułą Misjonarzy Saletynów, co około osiemnaście miesięcy, aby omówić najważniejsze sprawy Zgromadzenia i podjąć wiążące dla wszystkich decyzje.
 
Podczas tych kilku dni uczestnicy omawiają projekt połączenia prowincji polskiej i szwajacarskiej, dyskutują nt. utworzenia w Zgromadzeniu nowej prowincji z regionu Angoli, poruszają także sprawę spotkania kandydatów do ślubów wieczystych w Salmacie w 2011 roku, a także zajmują się przygotowaniem tematu kapituły generalnej w 2012 w Stanach Zjednoczonych.
 
ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda