Home WiadomościArchiwum Salezjanie i Policja razem o prewencji

Salezjanie i Policja razem o prewencji

Redakcja
26 marca 2009 odbyło się zebranie dla rodziców uczniów szkół salezjańskich połączone z akcją prewencyjną Policji. Rozpoczął je ks. dyrektor Dariusz Matuszyński, przywołując patrona kościoła św. Jana Bosko.

To ten święty, założyciel Zgromadzenia Salezjańskiego, stworzył system prewencyjny polegający na zapobieganiu pewnym zagrożeniom wychowawczym. Istotą tego sytemu jest dialog. Szczególnie gorąco zostali zatem powitani policjanci, na czele z komendantami powiatowymi, którzy na co dzień zajmują się prewencją.

To w imię prewencji pojawiła się wspólna inicjatywa sokołowskich salezjanów i Policji wystawienia w kościele spektaklu edukacyjno-profilaktycznego "Dzwonek". Miał on na celu przybliżyć zagadnienia dotyczące narkomanii wśród młodzieży. Podczas spotkania podjęto również dyskusję na ten temat, którą poprowadził podobnie jak i całą akcje PaT (Profilaktyka a Teatr) insp. Grzegorz Jach.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda