Home WiadomościArchiwum Premiera filmu 'Cud?’

Premiera filmu 'Cud?’

Redakcja
Premiera filmu „Cud?” odbędzie się w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia w Sanktuarium Leśniowskim.

Film powstał jako dokumentalny zapis drogi, którą Boża Opatrzność wybrała, aby stworzyć niezwykłe dzieło artystyczne, jakim jest Oratorium Leśniowskie „Siedem Pieśni Marii”. Przed kamerą filmową stają więc: główny bohater tej zdumiewającej opowieści – uzdrowiony Mateusz i jego ojciec Wojciech. Dużo do powiedzenia ma na planie filmowym Zbigniew Książek, którego Bóg natchnął do napisania dziękczynnego oratorium. Nie brakuje również twórcy doskonałej muzyki Bartłomieja Gliniaka i wiele innych osób. Przed kamerami wypowiadają się również członkowie modlitewnej grupy pokutnej, z Leśniowa, która duchowo wspierała całe przedsięwzięcie.

Reżyserem filmu jest Wojciech Mróz, a producentem – Grzegorz Styła. Film powstał w koprodukcji Sanktuarium Ojców Paulinów w Leśniowie z Telewizją Polską w Krakowie.

5 kwietnia o godz. 16.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna za tych wszystkich, którzy włączyli się w dzieło powstania tego dokumentalnego obrazu i stworzyli go sławiąc Boga, który tak niepojętymi drogami prowadzi człowieka przez życie. Po Eucharystii swoim słowem podzielą się artyści współtworzący film. O godz. 18.00 nastąpi premierowa projekcja filmu „Cud?”

Na powyższe spotkanie zapraszają ojcowie i bracia paulini z Leśniowa.

Więcej informacji na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda