Home WiadomościArchiwum Zaproszenie: Piąty raz – Młodzi w stronę Asyżu

Zaproszenie: Piąty raz – Młodzi w stronę Asyżu

Redakcja
Na międzynarodowe spotkanie "Młodzi w stronę Asyżu" ("Giovani verso Assisi"), zapraszają już po raz piąty franciszkanie. Spotkanie odbywa się co trzy lata, w tym roku w dniach 2-9 sierpnia.

Na program spotkania składają się wspólne modlitwy, czuwania, konferencje, prace w grupach językowych, pielgrzymki do sanktuariów rozsianych wokół Asyżu.

Tegoroczne spotkanie "Młodzi w stronę Asyżu" odbywa się pod hasłem "Ewangelia to jest moje życie" i koncentrować się będzie na przesłaniach ewangelicznych, które będą omawiane na spotkaniach w grupach językowych.

W ostatnim dniu spotkania z uczestnikami spotka się generał franciszkanów o. Marco Tasca OFMConv. Odprawi dla nich mszę w Bazylice św. Franciszka w Asyżu oraz przekaże młodym uczestnikom zjazdu specjalne przesłanie.

Uczestnikami mogą być osoby w wieku 17-30 lat. Zapisy i kwoty za uczestnictwo w spotkaniu przyjmują odpowiedzialni za grupy narodowe lub prowincji franciszkańskich, do 16 lipca 2009. Koszt uczestnictwa – 200 euro. Opłata obejmuje wyżywienie, zakwaterowanie w namiocie przygotowanym przez organizatorów oraz koszty organizacyjne.

Uczestnicy winni być we własnym zakresie wyposażeni w śpiwór i karimatę oraz w aparat radiowy z zakresem FM ze słuchawkami, aby móc korzystać z tłumaczeń symultanicznych.

Szczegółowy program spotkania "Giovani verso Assisi", również w języku polskim, na stronie: www.assisimeeting.org

wsm

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda