Home WiadomościArchiwum Salezjanie: Nowy program “Pytając o Boga” w TVP2

Salezjanie: Nowy program “Pytając o Boga” w TVP2

Redakcja
6 września o godzinie 12.20 w TVP 2 odbędzie się premiera nowego programu Redakcji Katolickiej pt. „Pytając o Boga". Program jest nowym, świeżym spojrzeniem na wiarę i postawę chrześcijanina, katolika we współczesnym świecie.

 
Nowy program Redakcji Katolickiej TVP „Pytając o Boga" to cykl reportaży o współczesnej Polsce i realnych sytuacjach, w jakich znajdują się dziś katolicy. Gospodarzem programu jest ks. Przemek „KAWA" Kawecki SDB, który wyrusza w podróż po Polsce, spotykając ludzi z ich prawdziwymi problemami, wątpliwościami, grzechem i świętością. Spotkania te mają podwójny wymiar: z jednej strony docieramy do ludzi, którzy sami nie zawsze do kościoła docierają, z drugiej pokazujemy, jak życie i praca duszpasterza we współczesnym świecie jest skomplikowana.

Ks. Przemek uczestniczy w realnym życiu spotkanych osób, spędza z nimi czas, obserwuje ich pracę, życie rodzinne, pasje i poprzez swoją postawę dociera do prawdy o człowieku. Z równym zaangażowaniem towarzyszy prawie stuletniej staruszce w podróży wspomnień i wybaczenia przed śmiercią, jak i młodemu ateiście w jego szukaniu sensu życia.

Program nie ma tematów tabu, ale stara się dotykać spraw, które są dziś prawdziwym problemem po to, aby każdy mógł bardziej otworzyć się na chrześcijaństwo, chciał wziąć udział w dyskusji o Bogu nawet, jeśli kiedyś do kościoła się zraził.

Często dziś mówi się, że wiara, Kościół są oderwane od życia, popada się w stereotypy, szuka w wierze fanatyzmu. Program „Pytając o Boga" chce w sposób interesujący i praktyczny dotykać spraw wiary: odpowiada na pytania lub stara się pokazywać drogę, jak te odpowiedzi znaleźć. Poprzez reporterską realizację, aktywne uczestniczenie w życiu bohaterów program ma bardzo atrakcyjną stronę wizyjną. Widz czuje się tak, jakby sam uczestniczył w tych zdarzeniach, a w finale odkrywa bardzo ważne prawdy o naszym życiu.

Bohaterowie programu, mimo czasem trudnych doświadczeń, wstydu lub dystansu do Kościoła, z ogromnym zaangażowaniem dzielą się swoim życiem i problemami, wiedząc że podobne pytania zadaje sobie mnóstwo osób, które czasem są skrępowane je zadać.

Program jest nowym, świeżym spojrzeniem na wiarę i postawę chrześcijanina, katolika we współczesnym świecie.

Zachęcamy do podróży z ks. Przemkiem, zachęcamy do dyskusji i poszukiwania tego, co nadaje życiu sens

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda