Home WiadomościArchiwum Kosowo: konsekracja katedry bł. Matki Teresy

Kosowo: konsekracja katedry bł. Matki Teresy

Redakcja
Sanktuarium wzniesione nie z żelaza i cementu, lecz z serca i wdzięczności wielu ludzi. Tak o konsekrowanej 5 września katedrze pod wezwaniem bł. Matki Teresy powiedział jeden uczestników uroczystości w Kosowie. Stąd pochodzili rodzice przyszłej założycielki Misjonarek Miłości, którzy byli Albańczykami.


Konsekracja świątyni, w dniu jej liturgicznego wspomnienia, odbyła się w stolicy kraju Prisztinie i zgromadziła wiele delegacji ekumenicznych oraz przedstawicieli innych religii z byłej Jugosławii. W uroczystościach uczestniczyła miedzy innymi delegacja kosowskich muzułmanów. Sanktuarium błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty ma stać się miejscem przebaczenia i pojednania narodów, które do tej pory prowadziły ze sobą wojnę – zauważył przedstawiciel kosowskiego Kościoła. Dominującą religią tego niewielkiego bałkańskiego kraju jest islam, Matka Teresa stała się jednak ikoną wszystkich mieszkańców niezależnie od wyznawanej religii.

se/sir, rv, afp

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda