Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Watykan: ks. Hon Tai-Fai Sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Salezjanie – Watykan: ks. Hon Tai-Fai Sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Redakcja
Ojciec Święty mianował Sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów ks. Savio Hon Tai-Fai, salezjanina, profesora teologii w Seminarium w Hongkongu, członka Międzynarodowej Komisji Teologicznej i profesora zwyczajnego Papieskiej Akademii Teologicznej, nadając mu godność Arcybiskupa ze stolicą tytularną Sila.

 
Ks. Savio Hon Tai-Fai, urodzony w Hongkongu w 1950 r., złożył pierwsze śluby zakonne w dniu 15 sierpnia 1969 r., a wieczyste – 15 sierpnia 1975 r. Święcenia kapłańskie przyjął 17 lipca 1982 r. w Hongkongu.

Zrobił bakalaureat z filozofii na Uniwersytecie w Londynie, a doktorat z teologii – na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Wśród funkcji, które piastował, znajduje się funkcja sekretarza inspektorialnego, delegata inspektorialnego ds. komunikacji społecznej, moderatora i kierownika większości kapituł inspektorialnych, wikariusza inspektorialnego, inspektora, delegata na Kapituły Generalne oraz Moderatora Kapituły Generalnej w 2002 r.

Nauczał w wielu seminariach w Chinach, ma na swoim koncie wiele publikacji, zwłaszcza z teologii. Oprócz tego był odpowiedzialnym za chińskie tłumaczenie Katechizmu Kościoła Katolickiego.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

 

 
Watykan: chiński salezjanin z Hongkongu sekretarzem dykasterii ds. misji

Sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów Papież mianował chińskiego salezjanina, ks. Savio Hon Tai-Fai, profesora seminarium w Hongkongu. Wyniósł go równocześnie do godności arcybiskupiej.

Człowiek, który zajmie teraz w watykańskiej dykasterii ds. misji drugie po prefekcie stanowisko, urodził się 60 lat temu w Hongkongu. Wstąpił do chińskiej prowincji salezjanów, która obejmuje Chiny kontynentalne z Hongkongiem i Makao oraz Tajwan. Studiował filozofię na uniwersytecie londyńskim, a doktorat z teologii uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W swoim zgromadzeniu zakonnym był m.in. prowincjałem i brał udział w kilku kapitułach generalnych. Prowadził gościnnie wykłady w różnych seminariach na terenie Chin. Kierował pracami nad chińskim przekładem Katechizmu Kościoła Katolickiego. Od 11 lat wchodzi w skład Papieskiej Akademii Teologicznej. Należy też do Międzynarodowej Komisji Teologicznej, której członkiem został w 2004 r., kiedy jej przewodniczącym był, jako ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Joseph Ratzinger. Arcybiskup nominat Savio Hon Tai-Fai jest więc Papieżowi dobrze znany osobiście.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda