Home WiadomościArchiwum Salezjański Ośrodek Misyjny: kalendarz “Prawa dziecka w obiektywie”

Salezjański Ośrodek Misyjny: kalendarz “Prawa dziecka w obiektywie”

Redakcja
„Każde dziecko w chwili narodzin, zarówno w Ghanie, jak i na całym świecie, otrzymuje niezbywalne prawa do godnego życia, rozwoju, nauki czy zabawy” – tak brzmi jedno z haseł kalendarza na rok 2011, będącego najnowszą propozycją wydawniczą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego MŁODZI ŚWIATU.

 
Kalendarz ścienny „Prawa dziecka w obiektywie” zostal stworzony na podstawie wybranych artykułów, znajdujących się w Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Wpisując się w założenia edukacji rozwojowej, na każdy z miesięcy został opracowany konspekt zajęć, odnoszący się do danego zagadnienia. Wszystkie konspekty zilustrowano zdjęciami wykonanymi w Domu dla Chlopcow Ulicy, jak i wśród dzieci z całego miasta Sunyani w Ghanie (Afyka Zachodnia). W każdym miesiącu zostały również wyszczególnione dni społecznego zaangażowania, które mają odbiorcom przypominać o społecznych zależnościach ludzi na całym świecie, bez względu na miejsce urodzenia, wyznanie czy status społeczny.
 
W publikacji znajduje sie dwanaście zdjęć z życia codziennego najmłodszych mieszkańców Ghany, autorstwa obecnie pracujących tam wolontariuszek. Ma to również na celu przybliżenie sposobu funkcjonowania ośrodka wychowawczego, jakim jest Don Bosco Boys Home (Dom dla Chlopcow Ulicy) w Sunyani. Kalendarz jest również próbą zmiany postaw i zachowań wobec praw dziecka.
 
Szczegółowe informacje dotyczące nabycia kalendarza oraz dane kontaktowe, niezbędne do złożenia zamówienia znajdują się na stronie SWM Młodzi Światu (www.swm.pl).
 
red/AK/EO

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda