Home WiadomościArchiwum Salwatorianie – CFD Kraków: Uwielbiajcie Boga i wyznawajcie Go…

Salwatorianie – CFD Kraków: Uwielbiajcie Boga i wyznawajcie Go…

Redakcja
W pierwszy weekend października 2010 roku w ramach Szkoły Biblijnej odbyła się sesja poświęcona Księdze Tobiasza. Sesję prowadził ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.

 
Wybitny polski biblista, który od 2003 roku jest przewodniczącym Stowarzyszenia Biblistów Polskich, po raz czwarty gościł w krakowskim CFD. Wcześniej prowadził sesję w oparciu o księgę proroka Ozeasza (2007 r.) oraz wykłady w ramach Dni Duchowości Biblijnej poświęconych tematom „Bóg Miłości w Biblii" (2006 r.) oraz „Bóg jest zawsze po stronie cierpiących" (2008 r.).

Księga Tobiasza to historia deportowanej i udręczonej rodziny, żyjącej daleko od ziemi ojczystej. Ojciec rodziny, bogobojny i miłosierny Tobiasz, z szacunku dla świętości ludzkiego życia grzebał pomordowanych, narażając własne życie. Gdy stracił wzrok i majątek Bóg posłał mu archanioła Rafała. Chronił w trudnej podróży  jego syna, uwolnił przyszłą synową Sarę od demona Asmodeusza, a jemu przywrócił wzrok. Księga kończy się dziękczynnym hymnem Tobiasza.

W spotkaniu formacyjnym uczestniczyło 170 osób. Uczestnicy byli zaproszeni, aby świetle Księgi Tobiasza rozważyć osobistą wierność Bogu w trudnych okolicznościach życia  i Jego obecność w historii własnej rodziny.

Więcej na: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda