Home WiadomościArchiwum Sanok: Nagroda burmistrza dla franciszkanina

Sanok: Nagroda burmistrza dla franciszkanina

Redakcja

Podczas tegorocznych obchodów Dni Sanoka franciszkanin o. Jacek Wójtowicz otrzymał nagrodę burmistrza miasta Wojciecha Blecharczyka – statuetkę przedstawiającą serce na dłoni oraz dyplom za inicjatywy w dziedzinie aktywności społecznej na rzecz miasta.

Nagrody były wręczane 13 czerwca br. w Sanockim Domu Kultury, jedną z nich otrzymał o. Jacek Wojtowicz. Jak podkreślił burmistrz Sanoka, franciszkanin jest jednym z najmłodszych laureatów tej nagrody. Swoim zaangażowaniem na polu kulturalnym i duszpasterskim wiele dokonał w dziedzinie rozwoju kultury i promocji miasta.

„O. Jacek stworzył coś, czego jeszcze nie było. Jego dziełem jest przyczynienie się do odnowienia zabytkowych organów we franciszkańskiej świątyni. Organizuje Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ‘Muzyka Młodych u Franciszkanów’. Zaprasza do Sanoka znanych i zdolnych muzyków z dużych ośrodków muzycznych w kraju i za granicą. Od trzech lat Sanok obok Leżajska, Przemyśla, Rzeszowa i Mielca staje się kolejnym miejscem na Podkarpaciu, gdzie pielęgnowana jest muzyka wielkich mistrzów różnych epok” – powiedział Wojciech Blecharczyk.

Sam nagrodzony podziękował Bogu za talenty, jakimi został obdarzony, wyraził wdzięczność swemu tacie obecnemu na sali, nieżyjącej mamie i współbraciom w zakonie za wszelką pomoc w realizacji powyższych dzieł. Zapewnił także o dalszym zaangażowaniu na rzecz promowania duchowości franciszkańskiej, wyrażającej się m.in. w zawołaniu „Pokój i Dobro”.

O. Jacek Wójtowicz (ur. 1969 r.) należy do krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł., Jakuba Strzemię, od kilku lat pracuje w klasztorze w Sanoku. W 2007 roku był pomysłodawcą i koordynatorem międzynarodowego Festiwalu Ekumenicznego i Międzyreligijnego „Jeden Bóg – Wiele Kultur”, który zgromadził blisko 3 tys. uczestników różnych religii i wyznań.

13 lutego br. o. Jacek został doceniony przez Towarzystwo Muzyczne Miasta Sanoka, które przyznało mu Dyplom Honorowego członka Towarzystwa za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej w Sanoku i na Podkarpaciu.

za www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda