Home WiadomościArchiwum Kraków: VI Czuwanie z Ojcem Pio

Kraków: VI Czuwanie z Ojcem Pio

Redakcja

W nocy z 14 na 15 czerwca, trzy i pół tysiąca czcicieli kapucyńskiego Stygmatyka z Pietrelciny modliło się w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podczas VI Ogólnopolskiego Czuwania z Ojcem Pio. Temat tegorocznego czuwania brzmiał: “Ojciec Pio – wierny uczeń Chrystusa”.

W tym roku, obchodzimy 40. rocznicę śmierci św. o. Pio, a czcziciele Świętego byli świadkami niezwykłego wydarzenia związanego z ekshumacją i wystawieniem do publicznej czci jego ciała, w kwietniu br.

Spotkanie w Łagiewnikach było okazją, by w naszym kraju podziękować Bogu za wielki dar Ojca Pio. Członkowie Grup Modlitwy Ojca Pio wraz z kapłanami diecezjalnymi i zakonnymi, jak również indywidualni czciciele świętego, przybyli z całej Polski, by tej nocy dziękować po raz kolejny Bożej Opatrzności za dar świętego kapłana, kapucyna i stygmatyka: Ojca Pio z Pietrelciny.

Czuwanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim prowadzonym przez ojca duchownego krakowskiego seminarium kapucynów br. Marka Miszczyńskiego OFMCap. Później, o 21.30 czciciele Ojca Pio wysłuchali konferencji br. Carlo Marii Laborde OFMCap, gwardiana klasztoru w San Giovanni Rotondo.
Zebrani na czuwaniu mieli więc okazję “z pierwszej ręki” usłyszeć relację świadka ekshumacji ciała Ojca Pio, zajrzeć za kulisy tego wydarzenia. Zebrani zapoznali się również z materiałami multimedialnymi ukazującymi ekshumację, jak również obecne funkcjonowanie sanktuarium.

Moderator Grup modlitwy Ojca Pio z ramienia kapucynów krakowskich br. Bogusław Piechuta OFMCap prowadził modlitwę w duchu świętego Ojca Pio o godzinie 23.00. Uroczystej Eucharystii o północy przewodniczył przełożony krakowskiej prowincji kapucynów br. Jacek Waligóra OFMCap, homilię zaś wygłosił br. Guglielmo Alimonti OFMCap.

Br. Guglielmo spowiadał się u Stygamtyka za jego życia, i to jemu Ojciec Pio osobiście zlecił troskę o zakładanie Grup Modlitwy we Włoszech. O godzinie 2.00, br. Guglielmo poprowadził konferencję, której towarzyszyły śpiewy chóru przybyłego z Włoch, który zaprezentował pieśni ku czci Ojca Pio.

Nabożeństwo Drogi Światła prowadzone przez br. Marcina Greca OFMCap rozpoczęło się o 4.30. Po nim miało miejsce uroczyste błogosławieństwo zgromadzonych jak również ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Czuwanie zakończyło się o godzinie 6.00 rano.

Kolejne, już VII czuwanie czcicieli świętego Ojca Pio będzie miało miejsce za rok, również w krakowskich Łagiewnikach w nocy z 13 na 14 czerwca 2009 roku. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące osoby świętego Ojca Pio, jak również galerie zdjęć z czuwań można zobaczyć na stronie www.glosojcapio.pl

br. Paweł Teperski OFMCap

za www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda