Home WiadomościArchiwum Savionalia 2009

Savionalia 2009

Redakcja
Po raz kolejny (już 19-sty!) odbyły się Savionalia 2009. Jak co roku spotkanie odbyło się w majowy weekend w Krakowie. Około 400 uczestników przybyło z różnych miejsc Polski, m.in. z Kielc, Rzeszowa, Czarnego Dunajca, Skawy, Pogrzebienia, Łodzi oraz z Krakowa, rzecz jasna. Byli również goście ze Lwowa.

Hasłem spotkania były słowa „Powrócić na nowo do ks. Bosco”, które przypominały o jubileuszu 150-lecia założenia salezjanów.

Oficjalnego otwarcia dokonał ks. inspektor Marek Chrzan. Oprócz niego wśród zaproszonych gości byli ks. Štefana Turanskýego – Radca regionu Europa Północna, ks. Adriano Bregolin – wikariusz generalny oraz inni inspektorzy z regionu Europa Nord. Natomiast „słówko na dobranoc” – za pomocą multimediów – wygłosił sam generał zakonu salezjańskiego Pascual Chávez Villanueva.

Savionalia to inspektorialne święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego inspektorii krakowskiej. Jest to więc czas przede wszystkim święto młodości, która wyraża się przez sport, muzykę, wspólną modlitwę, spotkania z rówieśnikami i z ciekawymi ludźmi. I w tym roku nie zabrakło żadnego z tych elementów.

Duchowym zapleczem była codzienna msza św., modlitwa, konferencja, którą w tym roku wygłosił ks. Marian Chalecki oraz warsztaty i spotkania w grupach. Artystyczną oprawę zapewniły: Teatr „1eden”, grupa teatralna z Oświęcimia, Olga Palka z zespołem, „Acoustic Praise”, zespół z Nowej Huty, schola salezjańska z Kielc oraz Bartek Jaskot. Natomiast sportowym hitem spotkania był mecz piłki nożnej Policjanci – Salezjanie.

Jak co roku w przygotowaniach i przebiegu akcji pomagają wolontariusze oraz ochotnicy z Maltańskiej Służby Medycznej. Na zakończenie gospodarz i organizator imprezy – ks. Andrzej Gołębiowski – podziękował wszytkim uczestnikom i zaprosił ponownie za rok.

Więcej informacji o Savionaliach na stronie: www.savionalia.bosko.pl.

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda