Home WiadomościArchiwum Sępopol: młodzież salezjańskiego oratorium na scenie teatru…

Sępopol: młodzież salezjańskiego oratorium na scenie teatru…

Redakcja
Św. Jan Bosko nieustannie podejmował różnego rodzaju inicjatywy, aby uchronić swoich wychowanków przed złem, jakie mogliby popełnić. Młodzież Oratorium w Sępopolu, idąc za przykładem ks. Bosko, jako środek do osiągnięcia tego celu wybrała teatr.

5 kwietnia na scenie widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu młodzi aktorzy wystawili dwa przedstawienia teatralne z zakresu profilaktyki społecznej i profilaktyki uzależnień. Pierwsze z nich, pt. „Moje życie – mój wybór” skierowane było głównie do młodego widza. Scenariusz sztuki opisujący historię życia czworga nastolatków: pseudokibica, córki prawników, chłopaka z przyszłością i dziewczyny bez perspektyw, ukazuje konsekwencje dobrych i złych wyborów dokonywanych przez poszczególnych bohaterów. Przesłaniem spektaklu było zachęcenie do przeciwdziałania takim zagrożeniom jak narkomania, próby samobójcze, agresja.

Drugie przedstawienie, pt. „Mój najlepszy przyjaciel” dotyczyło natomiast problemu alkoholizmu w rodzinie i adresowane było do rodziców.

Obydwie sztuki zostały przyjęte bardzo pozytywnie, a grę aktorów, publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Inicjatywa „Profilaktyka poprzez teatr” jest jedną z form obchodów jubileuszu 150-lecia powstania Zgromadzenia Salezjańskiego i czytelnie wpisuje się w zakres posłannictwa salezjańskiego. Zapobieganie sytuacjom niepożądanym, szczególnie w sferze życia moralnego i społecznego jest przecież podstawą systemu wychowawczego św. Jana Bosko.

za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda