Home WiadomościArchiwum Czuwanie przed jubileuszem we Wronkach

Czuwanie przed jubileuszem we Wronkach

Redakcja
Po raz kolejny we wronieckim klasztorze, w minioną niedzielę, 05.04.2009r., bracia klerycy poprowadzili czuwanie modlitewne, które jest duchowym przygotowaniem się na jubileusz 800 – lecia istnienia naszego Zakonu Braci Mniejszych.

Brat Stefan relacjonuje: tym razem modliliśmy się przed krzyżem San Damiano, z którego św. Franciszek usłyszał wezwanie do moralnej odbudowy Kościola: Franciszku, idź i odbuduj mój Kościół.. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wszystkie ikony, które towarzyszyły naszym modlitewnym czuwaniom, były wykonane przez naszego współbrata, o. dk. Dariusza. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20:00 wniesieniem monumentalnej ikony i przeplatane było śpiewem w wykonaniu braci kleryków oraz gimnazjalnej młodzieży przy akompaniamencie gitar i skrzypiec. Odczytane zostały m. in. monologi św. Franciszka, autorstwa utalentowanych braci. Miały one za zadanie zilustrować duchową historię powołania św. Franciszka. Na zakończenie adoracji krzyża San Damiano odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym o. Augustyn udzielił wszystkim zebranym Bożego błogosławieństwa. Ikona krzyża została przeniesiona do klasztoru i zawisła w seminaryjnej kaplicy, do której z pewnością wiele razy będzie dochodził szept z serc tam się modlących: Panie, co chcesz, abym czynił?

za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda