Home WiadomościArchiwum Siostra Mabel Przełożoną Generalną Sióstr Orionistek

Siostra Mabel Przełożoną Generalną Sióstr Orionistek

Redakcja
Siostra Maria Mabel (Mabel Irene Spagnuolo) należy do Prowincji Zakonnej Matki Bożej z Lujan (Argentyna). Urodziła się w Buenos Aires 1 listopada 1958. Do Zgromadzenia wstąpiła w 1980 roku. W 1999 podczas dziewiątej oraz w 2005 roku podczas dziesiątej Kapituły Generalnej została wybrana na Wikarię Generalną Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek. W 2011 r. w trakcie XI Kapituły Generalnej została wybrana na Przełożoną Generalną.

 
Siostry Orionistki wybrały również nową Radę Generalną na lata 2011-2017. Nie zabrakło w niej polskich akcentów. S.M. Sylwia ZAGÓROWSKA, która dotychczas pełniła w Polsce funkcję Przełożonej Prowincjalnej Sióstr Orionistek została powołana na nową Wikarię Generalną (przez 12 lat funkcję tę pełniła nowo wybrana Przełożona Generalna Siostra MABEL), natomiast S.M. Alicja Kędziora powtórnie została powołana na Radną Generalną. Księża Orioniści wraz z całą Rodziną Oriońską składają gratulacje i zapewniają o modlitwie w intencji nowej Rady. DEO GRATIAS!

Więcej na: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda