Home WiadomościArchiwum Śluby wieczyste w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej

Śluby wieczyste w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej

Redakcja
Jak co roku w Niedzielę Miłosierdzia (19 kwietnia 2009 r.) w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu odbyła się uroczystość złożenia dozgonnych ślubów zakonnych. W tym roku złożyło ją 10 klerków piątego roku seminarium.

Eucharystii, podczas której młodzi chrystusowcy przyrzekali czystość, ubóstwo i posłuszeństwo przewodniczył przełożony generalny zgromadzenia księży chrystusowców ks. Tomasz Sielicki. W koncelebrze wzięli udział przełożeni, wychowawcy i wykładowcy seminarium, księża mieszkający w Domu Głównym, proboszczowie i przyjaciele kleryków składających śluby. Wśród gości nie zabrakło oczywiście rodziców, krewnych i przyjaciół naszych neoprofesów.

W homilii ks. Generał wskazał miedzy innymi, że życie zakonne nie jest dodatkiem do kapłaństwa, ale jest wartością samą w sobie, jest niezwykłym darem Pana Boga i świadectwem we współczesnym świecie. Msza Święta zakończyła się odmówieniem aktu zwierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do zakonnego refektarza, by tam dzielić dalej radość przy świątecznym stole.

Galeria zdjęć z uroczystości i homilia ks. Generała na stronie Towarzystwa: www.tchr.org.

Ks. Jan Hadalski

Rzecznik prasowy TChr

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda