Home WiadomościArchiwum Niedziela Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze

Niedziela Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze

Redakcja
W II niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze została odśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego.


Modlitwie bardzo licznie zgromadzonych czcicieli Miłosierdzia Bożego, pielgrzymów i Częstochowian przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski wraz z podprzeorem o. Sebastianem Mateckim.

„W godzinie Bożego Miłosierdzia tak, jak na całym świecie, tak i tu, na Jasnej Górze, w duchowej stolicy naszego Narodu, przed Tobą Chryste w Najśw. Sakramencie, pragniemy oddać nasz najniższy i pokorny hołd, i nasze uwielbienie, i nasze dziękczynienie, i nasze grzechy, i nasze słabości, i to co nas rani i oddala od Ciebie i od drugiego człowieka – mówił przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski na początku modlitwy – U stóp Twoich Chryste składamy naszą Ojczyznę, i wiarę Polaków, i nadzieję, i przyszłość naszego narodu. I zawierzamy ci świat cały, tych najbiedniejszych i pogardzanych, tych, na których nikt spojrzeć nie chce, ani nikt im z pomocą nie spieszy”.

W czasie nabożeństwa przeor Jasnej Góry poświęcił kopię obrazu Jezusa Miłosiernego według objawień s. Faustyny. Wizerunek jest przeznaczony dla zgromadzenia sióstr zmartwychwstanek w Częstochowie. „Chryste, Miłosierny Panie, Ty chciałeś, aby w dzisiejszą niedzielę uroczyście został poświęcony i publicznie uczczony Twój obraz ‘Jezu, ufam Tobie’ – mówił o. Majewski – Ten obraz dziś, przy Matce Twojej Maryi Jasnogórskiej jest przez nas otoczony miłością i czcią. Zostanie poświęcony i ofiarowany siostrom zmartwychwstankom, które posługują na Jasnej Górze i otaczają Jasną Górę swoją modlitwą i cierpieniem”. Przeor podkreślił, że wizerunek zostanie przekazany do częstochowskiego domu zmartwychwstanek, aby „tam siostry błagały dla nas, dla siebie, dla miasta i Ojczyzny i całego świata niezgłębione miłosierdzie Twoje”.

Na zakończenie modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego wszystkim wiernym zostało udzielone uroczyste błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Obraz Jezusa Miłosiernego został poświęcony przez o. przeora i przekazany obecnym na modlitwie zakonnicom.

Na zakończenie wierni z towarzyszeniem organistki Alicji Gołaszewskiej odśpiewali trzykrotnie wezwanie: „Jezu, ufam Tobie”.

zobacz więcej: www.milosierdzie.pl

o. Stanisław Tomoń

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda