Home WiadomościArchiwum Salwatorianie: Nowy podręcznik misji i rekolekcji

Salwatorianie: Nowy podręcznik misji i rekolekcji

Redakcja

Ks. Leszek Skaliński SDS: Z wielką radością chciałbym podzielić się informacją, że po wielu latach pracy grupy rekolekcjonistów i misjonarzy salwatoriańskich, jak i przy wielkiej pomocy Wydawnictwa Salwator nakładem tego Wydawnictwa został wydany Podręcznik misji i rekolekcji pt. „Bądźcie siewcami słowa”.

Podręcznik zawiera m.in. listy misjonarzy z odwołaniem do myśli i duchowości salwatoriańskiej, skierowane do parafii, w której będą oni głosić misje, plan nabożeństw odbywających się w parafii przed rozpoczęciem misji, a także dokładnie rozplanowane dni misji świętych.

 
Układ podręcznika oraz możliwość wypinania pojedynczych stron sprawiają, że jest on bardzo praktyczny i wygodny w użytkowaniu.
Dodatkowo są w nim alfabetycznie ułożone pieśni kościelne, litanie, droga krzyżowa autorstwa ks. Chryzostoma Małysiaka SDS, a także wiersze okolicznościowe (np. na powitanie misjonarzy).

 

Polecamy go wszystkim rekolekcjonistom i księżom w parafii jako wzorzec dla nabożeństw pokutnych, przebłagalnych, dziękczynnych. Bardzo dziękuję wszystkim rekolekcjonistom i misjonarzom salwatoriańskim za wielką pracę włożoną w powstanie tego Podręcznika. Swoją wdzięczność pragnę wyrazić ks. Sławomirowi Soczyńskiemu – dyrektorowi Wydawnictwa Salwator i wszystkim osobom z Wydawnictwa, które pracowały nad wydaniem tego Podręcznika.

 

Ks. Leszek Skaliński SDS
– dyrektor Referatu Misji i Rekolekcji Salwatoriańskich

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda