Home WiadomościArchiwum Śluby zakonne na Dominikanie

Śluby zakonne na Dominikanie

Redakcja

W dniu 15 sierpnia 2008 roku, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, w delegaturze karaibskiej w kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy w Los Alcarrizos odbyła się uroczysta Msza święta.

Przewodniczył jej ks. arcybiskup Antonio Arcari, nuncjusz apostolski z Hondurasu. W koncelebrze wzięli udział: ks. arcybiskup Józef Wesołowski, nuncjusz apostolski w Republice Dominikana i ks. wicedelegat Jan Kaszuba, który wygłosił słowo Boże.

Dla naszej karaibskiej wspólnoty była to szczególna uroczystość, ponieważ na ręce przełożonego domu zakonnego w Los Alcarrizos ks. Łucjana Łepka dwóch nowicjuszy: Cristian Vallejo Gonzales i Marcos Antonio Castellanos Flores złożyli pierwszą profesję zakonną na jeden rok. W uroczystości wzięli udział także nasi kapłani pracujący na Dominikanie oraz rodziny profesów i wspólnoty parafialne.

Po Eucharystii wszyscy goście udali się do domu Wyższego Seminarium Duchownego na wspólny obiad i dalsze świętowanie. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar nowych członków naszego Zgromadzenia oraz ich powołanie.

za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda