Home WiadomościArchiwum Sokołów Podlaski: Uczniowie szkół salezjańskich na ŚDM w Madrycie

Sokołów Podlaski: Uczniowie szkół salezjańskich na ŚDM w Madrycie

Redakcja
14 osobowa grupa uczniów i absolwentów Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Młodzież której towarzyszyli ks. Łukasz Mastalerz SDB oraz kl. Marek Jurkowski SDB przebywała w stolicy Hiszpanii w dniach od 16 do 23 sierpnia.

Wyprawa do Madrytu rozpoczęła się we wtorek 16 września. Po trzygodzinnej podróży lecący z Poznania samolot wylądował na madryckim lotnisku Barajas. Tu czekali już na nas wolontariusze – uczniowie szkoły salezjańskiej z Aranjuez, z którymi udaliśmy się do tego położonego 30 km od Madrytu miasta – miejsca naszego zakwaterowania w czasie ŚDM.

Wzięliśmy udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach ŚDM: w inauguracyjnym spotkaniu z Benedyktem XVI na Plaza de Cibeles, w drodze krzyżowej ulicami Madrytu oraz nabożeństwie i kończącej ŚDM Eucharystii na polach przy lotnisku Cuatro Vientos, która zgromadziła 1,5 mln osób.

Ponadto uczestniczyliśmy w Festynie Młodzieżowego Ruchu Salezjańskiego (MGS) w madryckiej dzielnicy Atocha na którym obecny był ks. Generał Pascual Chavez. Czas wolny staraliśmy się wykorzystać zwiedzając wyjątkowe i słynne miejsca: Pałac Królewski, Puerta del Sol, muzeum Prado czy stadion Santiago Bernabeu.

Wracając do Polski wieźliśmy z sobą liczne pamiątki ale i wspomnienia wielu niezapomnianych przeżyć – wśród nich także duchowych, które pozwolą inaczej podjeść do swojego życia czy wydadzą dobry plon w przyszłości. Wszyscy uczestnicy ŚDM mogli się przekonać, że – wbrew temu co mogłoby się wydawać – Kościół jest silny, młody i dynamicznie rozwija się w świecie. Obecność tak wielu młodych ludzi na ŚDM w Madrycie jest tego przekonującym świadectwem.

 
 
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda